473502-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Motorbyte samt årligt underhåll på lotsbåt Pilot 119 SE.
Referensnummer: 0307-17-01682
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud angående motor och backslagsbyte samt genomföra årligt underhåll på lotsbåt Pilot 119 SE.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
51145000 Installation av båtmotorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen