473527-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Ånge: Byggnation av avloppsreningsverk
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fränsta ARV
Referensnummer: Ref nr 202020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45252127 Byggnation av avloppsreningsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Ånge kommun upphandlar en delad utförandeentreprenad avseende nyproduktion av ett avloppsreningsverk i Fränsta.
Objektet avser nybyggnad av ett avloppsreningsverk i storleken ca 15 x 35 meter samt tillhörande ledningar för inkoppling på befintligt VA-nät.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45236000 Markanläggning, 45252100 Byggnation av anläggning för behandling av avlopp, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332300 Läggning av avloppsledningar, 45351000 Maskintekniska installationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen