2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för ombyggnation och nyproduktion av flerbostadsfastigheter
Beskrivning: Treklövern Bostads AB bjuder in intresserade företag att ansöka om att få lämna anbud avseende ett ramavtal för att i samverkan genomföra rivning, ombyggnation/totalrenovering av lägenheter samt nyproduktion av lägenheter. Läs mer om omfattningen i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 24/21
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ramavtal för ombyggnation och nyproduktion av fl.