473615-2022 - ResultatSverige-Karlskrona: Enteral nutrition
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Näringspreparat inklusive tillbehör
Referensnummer: RB2022-0013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33692300 Enteral nutrition
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett ramavtal för Näringspreparat inkl. tillbehör. Upphandlingen omfattar näringsdryck, sondnäring, kosttillägg, aggregat, matsprutor m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen