47364-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Elektricitet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elkraftsleverans
Referensnummer: TV-2021-08561
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Tullverket genomför en upphandling av energianskaffning och leverans av förnybar elkraft. Ni inbjuds härmed att lämna anbud i enlighet med angivna förutsättningar i detta förfrågningsunderlag inklusive bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen