2. Förfarande
Förfarande
Titel: Parkeringsförvaltning av garaget kv. Förseglet
Beskrivning: Uppdraget omfattar parkeringsförvaltning av garaget Kv. Förseglet i Västerås. Detta innebär bland annat parkeringsövervakning, administration, renhållning, teknisk- och ekonomisk förvaltning. Utöver Garagebolaget Mimer AB kommer flera andra juridiska parter kunna nyttja parkeringsplatser. Denna upphandling utförs av Bostads AB Mimer med organisationsnummer 556019-3384 i uppdrag åt Garagebolaget Mimer AB med organisationsnummer 559225-6100.
Intern identifierare: 202383
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98351000 Parkeringsförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 35125000 Övervakningssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000