47366-2020 - ÄndringSverige-Södertälje: Vägarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-2035 Ramavtal Beläggning och anläggningsarbeten Katrineholm och Flen
Referensnummer: TI 2019-2035
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233140 Vägarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för anläggnings- och beläggningsarbeten och vissa förarbeten till dessa samt viss återställning efter ledningsgrävningar.
Anbud ska lämnas för hela upphandlingen/uppdraget.
Tre (3) entreprenörer kommer att antas för hela upphandlingen.
För Flens kommun och Sörmland vatten AB gäller i detta ramavtal endast asfaltsarbeten och ej anläggningsarbeten.