Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öron-näs- och hals.
Referensnummer: RS 2017-05452
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Öron-näs- och hals
Åtagandet avser både öppen- och slutenvård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121240 Öron-, näs- och halssjukvård eller hörselvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen