Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt fastighetsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tomtbergaskolan: Yttertak AB 04
Referensnummer: HS/2019:194
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar arbeten med yttertak vid om- och tillbyggnad av Tomtbergaskolan i Huddinge kommun, bland annat ingår väderskydd, rivning av delar av befintliga vägg- och takkonstruktioner, byggnation av nya vägg- och takkonstruktioner, montage av tillhandahållna fönster, samt smideskonstruktioner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45261210 Takläggningsarbete, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen