473727-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Vägledning och rådgivning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personliga ombud för personer med psykiska funktionsnedsättningar.
Referensnummer: OSN-2017-0631
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85312300 Vägledning och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar personliga ombud för personer med psykisk funktionsnedsättning från 18 år och uppåt som:
— har en psykisk funktionsnedsättning som medför stora hinder för ett fungerande vardagsliv.
— har komplexa behov av vård, stöd och service vilket gör att man har kontakt med socialtjänst, primärvård och/eller den specialiserade psykiatrin samt andra myndigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen