473728-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Yrkesrehabilitering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Estetisk verksamhet med arbetsträning för unga med psykisk funktionsnedsättning.
Referensnummer: OSN-2017-0634
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85312510 Yrkesrehabilitering
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar estetisk verksamhet med arbetsträning för unga med psykisk funktionsnedsättning som ska omfatta inslag av konstnärligt skapande i bild och i olika material, film, foto, musik, rörelse, gestaltning samt skrivande. I uppdraget ingår även arbetsträning och praktik som ett led ut mot arbetsmarknaden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen