Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster 2021 - 2024
Referensnummer: KS/2021:345
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upplands Väsby kommun och AB VäsbyHem avser teckna avtal med ett tryckeriföretag med en tillräcklig stor organisation, kompetens och erfarenhet som kan leverera efterfrågad kvalitet. Med kvalitet avses ett smidigt och effektivt sätt att utföra tryckeritjänster enligt uppställda krav i enlighet med upphandlingsdokumenten och leverera efter beställning från Beställarens verksamheter.