473821-2022 - ÄndringSverige-Visby: Endoskop
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Staplar - urologi och öron-näsa-hals
Referensnummer: HSN 2021/400
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33168100 Endoskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Delområde 1
Stapel på Öron- Näsa- och Halsmottagningen
Delområde 2
Operationsstapel för endoluminal urologi och ÖNH-kirurgi samt enklare laparoskopisk kirurgi.