See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av specialavfall 2026 SLL1911
Beskrivning: Inköpscentralen på Region Stockholm bjuder in samtliga anbudsgivare till upphandling avseende följande : Omhändertagande av farligt avfall och sekretessavfallEmballage och etiketter för farligt avfall
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Omhändertagande av specialavfall
Beskrivning: Omhändertagande av farligt avfall och sekretessavfall
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116274:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90513300 Avfallsförbränning, 90513500 Behandling och disponering av förorenade vätskor
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Mindre elektronikavfall
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Emballage och etiketter för omhändertagande av specialavfall
Beskrivning: Emballage och etiketter för farligt avfall
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116274:Lot:2
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33141123 Behållare för skarpa föremål
Ytterligare klassificering (cpv): 33169400 Kirurgiska behållare, 44616200 Avfallstunnor