See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slottsskogens Sporthall
Beskrivning: 2019 brann Slottsskogshallen ned, nu ersätt den med en anläggning som är betydligt större och med fler funktioner-Slottsskogens Sporthall
Intern identifierare: 25/5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000