474013-2021 - ResultatSverige-Karlskoga: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning distrikt 28
Referensnummer: 2021-007-016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vinterväghållningen i Karlskoga kommun är uppdelad i distrikt där utvalda distrikt plogas av upphandlade leverantörer.
Den här upphandlingen avser distrikt 28.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen