474015-2021 - ResultatSverige-Ängelholm: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasmästeritjänster
Referensnummer: KS 2021/236
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal omfattande glasmästeriarbete såsom exempelvis reparationsglasning och underhållsarbeten avseende glasarbeten för AB Ängelholmshem, AB Ängelholmslokaler och Ängelholms kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45441000 Glassättning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen