2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser revisionstjänster för Botkyrka kommun. Uppdraget är att i enlighet med kommunallagen och god revisionssed i kommunal verksamhet vara sakkunnigt biträde till de förtroendevalda revisorerna av Botkyrka kommuns nämnder och kommunstyrelse.
Intern identifierare: KS/2024:00257
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Revisionstjänster