2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av komposterbart trädgårdsavfall, löv och liknande
Beskrivning: Upphandlingen avser omhändertagandet av komposterbart trädgårdsavfall, löv och liknande för Affärsverken.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77120000 Komposteringstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001