Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elenergi
Referensnummer: 23/46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65310000 Eldistribution
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av fysisk elenergi i den omfattning som behövs samt finansiell prissäkring.
Avtalet omfattar leverans till fn. 307 uttagspunkter och den samlade elenergiförbrukningen bedöms utifrån historiska värden uppgå till ca 9,5 GWh per år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen