Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Papper och Plast till Region Halland
Referensnummer: DNRGS180269
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33700000 Hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland står inför upphandling av Papper och Plast produkter som omfattar segmenten Kost, Städ samt Patientnära produkter.
Inför kommande upphandling vill vi informera oss mer om just följande områden för att kunna ställa rätt krav samt säkerställa en transparent utvärdering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kost, Städ samt Patientnära produkter
Del nr: 1-3
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19520000 Plastprodukter, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen