474140-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Videofilmer
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filmproduktion
Referensnummer: 011786-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32354500 Videofilmer
II.1.4.
Kort beskrivning
Filmproduktion, rörlig film
Instruktions-, utbildnings-, informations- och intervjufilmer samt testemonials.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32354500 Videofilmer, 92100000 Film- och videotjänster, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111000 Film- och videoproduktion, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion, 92111250 Produktion av informationsfilm, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen