Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Fastighetssystem till Ulricehamn och Tranemo kommun
Referensnummer: UPH/2020:28 - RFI
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ulricehamn och Tranemo kommuner har för avsikt att upphandla ett fastighetsdatasystem. Syftet med denna RFI (Request for information) är att få en klar bild över vilka serverlösningar som marknaden erbjuder, samt vilka säkerhetsnivåer som kan förväntas vid en molntjänstlösning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48730000 Säkerhetsprogramvara, 48732000 Programvara för datasäkerhet, 48800000 Informationssystem och servrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fastighetssystem för två kommuner.