Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsmaterial - Mora, Orsa, Älvdalen, Vansbro, Malung, Rättvik och Leksands kommuner
Referensnummer: MK UH 2018/00056
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Mora kommuns Inköpscentral inbjuder till upphandling av ramavtal avseende successiva leveranser av sjukvårdsmaterial till Mora, Orsa, Älvdalen, Rättvik, Leksand, Vansbro, Malung-Sälen, Rättvik och Leksand kommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141110 Förbandsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mora kommuns Inköpscentral inbjuder till upphandling av ramavtal avseende successiva leveranser av sjukvårdsmaterial till Mora, Orsa, Älvdalen, Rättvik, Leksand, Vansbro, Malung-Sälen, Rättvik och Leksand kommuner