474216-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarträning
Referensnummer: K 2021-0195
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska Universitetssjukhuset genomför en selektiv upphandling på Ledarträning för sjukhusets chefer och ledare.
Anbudsinbjudan
Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder härmed till anbudsansökan inför upphandling av ramavtal gällande Ledarträning till Karolinska Universitetssjukhuset.
Karolinska Universitetssjukhuset söker genom en selektiv upphandling den mest kvalificerade Leverantören inom detta område. En mycket viktig framgångsfaktor för Karolinska Universitetssjukhuset är att antagen Leverantör kan upprätthålla ett långsiktigt och nära samarbete med fokus på största möjliga patientnytta.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79632000 Utbildning av personal, 79633000 Personalutveckling, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen