474303-2021 - ÄndringSverige-Karlskoga: Måltidsleveranser
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter
Referensnummer: 2021-027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlskoga kommun välkomnar till anbudsgivning gällande mattransport av färdiglagad mat från
tillagningskök till skolor, förskolor, äldreomsorgen, och caféverksamhet .
I uppdraget ingår även returtransporter av transportvagnar, skåp och boxar.
Berörda verksamheter finns geografiskt placerade i Karlskoga och Degerfors kommuner.