See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Boendestöd
Beskrivning: Uppdraget omfattar att utföra boendestöd enligt 4 kap. § 1, SoL. Uppdraget omfattar boendestöd till vuxna personer med kognitiva, psykiska och neuropsykiatriska funktionsnedsättningar, som upplever väsentliga svårigheter att utföra aktiviteter inom olika livsområden. Uppdraget omfattar även boendestöd enligt SoL till personer med intellektuell funktionsnedsättning tillhörande personkrets 1 och 2, LSS. Samsjuklighet är förekommande. Skadligt bruk och beroende kan förekomma.
Intern identifierare: SN 2023/0166
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85310000 Socialt arbete, 85311200 Social omsorg för handikappade
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000