474334-2019 - ResultatSverige-Uppsala: Catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattjänst till hemvården
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55520000 Catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av matlådor till äldreomsorgen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55520000 Catering, 55521100 Hemkörning av mat, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen