474351-2019 - ResultatSverige-Umeå: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult, portföljstyrning
Referensnummer: RS 433-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar expertkompetens inom portföljstyrning till verksamhetsområde Digitalisering och medicinsk teknik i Region Västerbotten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 80500000 Utbildningstjänster, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen