47442-2026 - Resultat
Sverige – Avfallstransport – Kranbilstransporter i Svalövs kommun
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKranbilstransporter i Svalövs kommun
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för transporttjänster av varierande omfattning i Svalövs kommun, att utföras året om. Exempel på avrop i ramavtalet kan vara: - Hämtning ris, kompost och annat material från anvisade upplag - Allehanda materialtransporter - Urgrävning markplanteringar och påfyllning med jord - Bortgrävning stubbar och buskar samt återställning - Behjälplig med transporter och utsättning av avspärrningsmaterial, skyltar mm - Uppdragning av rasade träd och hinder i vattendrag, dammar mm
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ContractAwardProject:111:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativenEtt år