Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Havsöring och lax för utsättningar i Stockholms ström och Stockholms skärgård ny
Referensnummer: 2.3.2/2023/2039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03311000 Fisk
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm stad, idrottsförvaltningen inbjuder er att lämna anbud i upphandling av ramavtal för leverans av Havsöring och lax för utsättningar i Stockholms ström och Stockholms skärgård, enligt de förutsättningar som anges i detta upphandlingsdokument med bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03311000 Fisk, 15212000 Fiskägg, 77850000 Fiskodling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen