2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sydostlänken, Karlshamn C/Stilleryd, Konsult, Blekingelän
Beskrivning: För upprättande av järnvägsplan, systemhandling och förfrågningsunderlag för totalentreprenad avseende ny godsbangård i Stilleryd samt ombyggnad av bangård på Karlshamn C inom Karlshamn kommun, Blekinge län.
Intern identifierare: KOM-417628
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Sydostlänken, Karlshamn C/Stilleryd, Konsult, Blekingelän