Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetssystem
Referensnummer: TN 2020/979
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fastighetssystem för hantering av kommunens egna och inhyrda fastigheter. Därutöver omfattar upphandlingen implementation, underhåll och support av offererat system. Systemet kan offereras som molndrift (SaaS) där leverantören ansvarar för drift alternativt som ett lokalt installerat system där kommunen ansvarar för drift av systemet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen