Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bild och funktionsmedicin
Referensnummer: 2021-POL000362-001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar radiologi inom området Bild- och Funktionsmedicin (BFM) och ska utgöra ett komplement till Region Skånes Bild- och Funktionsmedicinska verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster, 85140000 Diverse hälsovård, 85150000 Medicinsk bildbehandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen