Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 13 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Fällningskemikalier
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24958300 Slamkemikalier, 24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar leveranser av fällningskemikalierna järnklorid och aluminiumklorid till Kristianstads kommuns centrala och yttre avloppsreningsverk.
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/06/2023Slut: 31/05/2027
Detta kontrakt kan förlängas: nej
Del nr: 2