474508-2022 - ResultatSverige-Malmö: Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för parkeringsövervakning på allmän mark, för Parkeringsövervakning i Malmö AB
Referensnummer: 21/155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av appbaserat system för parkeringsövervakning, som säkerställer kontroll av betalda parkeringsavgifter och utfärdande av parkeringsanmärkningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 48810000 Informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72262000 Utveckling av programvara, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen