474512-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Brandsläckare – Brandskyddsmaterial och service
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBrandskyddsmaterial och service
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av brandskyddsmaterial, service och inspektion av befintligt brandskyddsmaterial i Kristianstads kommun inklusive deltagande kommunala bolag.
Intern identifierareTN 2024/1069
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35111300 Brandsläckare
Ytterligare klassificering (cpv): 44480000 Diverse brandskyddsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av brandskyddsmaterial, service och inspektion av befintligt brandskyddsmaterial i Kristianstads kommun inklusive kommunala bolag.
Intern identifierareBrandskyddsmaterial och service