474584-2019 - ResultatSverige-Eskilstuna: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk Konsult Arkitekt Ramavtal Region Sydöst
Referensnummer: 1126/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71420000 Landskapsarkitektur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen