47464-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Röntgenapparatur – Utrustning för biplanar röntgengenomlysning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtrustning för biplanar röntgengenomlysning
BeskrivningUpphandlingen avser inköp av en utrustning för biplanar röntgengenomlysning inkl. installation, dokumentation och utbildning av berörd personal, som beskrivet i upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierareRB2025-0635
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUtrustning för biplanar röntgengenomlysning