Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Roslagsvatten har ett kontinuerligt behov av tjänster avseende slutbesiktningar av entreprenader (t ex pumpstationer, tryckstegringar och reningsverk) samt riskanalyser och besiktningar vid vibrationsalstrande arbeten. Upphandlingen avser ramavtal för tre fackområden och anbudsgivare har möjlighet att lämna anbud för ett eller flera av dessa.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktnings - och riskanalystjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Besiktningstjänster avseende entreprenader (ledningsnät, pumpstation, tryckstegring, reningsverk och reservoar)