474681-2022 - ÄndringSverige-Örebro: Programrelaterade tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framtidssäkrat tandvårdssystem
Referensnummer: 21RS9610
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården Örebro län upphandlar nytt och framtidssäkert, journalsystem för tandvården, Tandvårdssystem till Folktandvårds organisationerna i Region Örebro län, Region Östergötland, Region Blekinge och Folktandvården i Sörmland AB.