474684-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Traktorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Traktorer till Stockholms kyrkogårdsförvaltning
Referensnummer: 2.4.1-360-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16700000 Traktorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stads kyrkogårdsnämnd inbjuder leverantörer att inkomma med anbud på traktorer och serviceavtal enligt de förutsättningar som anges i upphandlingsdokumentet med bilagor.
Upphandlingen innefattar även att anbudsgivare ska kunna ta emot traktorer i inbyte och ska i anbudet ange pris för dessa enligt de förutsättningar som anges i upphandlingsdokumentet med bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34138000 Vägtraktorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen