474686-2018 - ResultatSverige-Kalmar: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biogasfordon
Referensnummer: 2018-27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att upphandla Biogasfordon.
Upphandlingen omfattar fyra (4) delar personbil SUV 4X4, arbetsfordon skåp, arbetsfordon chassi och minibuss.
Där anbud kan lämnas på en eller flera delar av uppdraget
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34110000 Personbilar, 34136000 Skåpbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen