474726-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Analystjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende konsulttjänster för omvärldsanalys kopplat till hållbarhetsomställning
Referensnummer: AP4 2022/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar sammanfattande av nuvarande kunskapsläge samt egen analys gällande omställningen till ett hållbart samhälle med syfte att identifiera och genomföra en fördjupad analys av identifierade strukturella trender. Analysen ska, via analys av värdekedjor som påverkas av de identifierade trenderna, utmynna i ett antal investeringsteman och idéer kopplade till hållbarhetsomställningen.