474850-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Järfälla: Sjukskötersketjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beredskapstjänster HSL
Referensnummer: Son 2019/110 Än 2019/71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beredskapstjänster HSL avseende sjuksköterska nätter och kvällar inom Järfälla kommun, Vård och omsorg.
Akuta och planerade hälso- och sjukvårdsinsatser – vid vård- och omsorgsboendena, LSS-boenden och boenden inom socialpsykiatrin i Järfälla kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 85144100 Patientvård i hemmet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen