Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Autoklaver och diskdesinfektorer 2019
Referensnummer: 19/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är uppdelad i två områden. Leveransavtal på autoklaver, diskdesinfektorer och tillbehör ingår i område 1. Område 2 omfattar renvattenanläggningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33191100 Steriliseringsapparat, 42912330 Vattenreningsutrustning, 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning, 51410000 Installation av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Information om EU-medel Kontraktet är knutet till projekt och/eller program som finansieras med EU-medel: nej