See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gestaltning och detaljprojektering av Renmarkstorget
Beskrivning: Uppdraget avser utredningar, gestaltningsförslag samt detaljprojektering av Renmarkstorgets ombyggnad i enlighet med förfrågningsunderlag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97678:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård