47495-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Västervik: Biodiesel
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationstankning av HVO100
Referensnummer: U-009-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09134230 Biodiesel
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerviks kommunkoncern inbjuder till anbudsgivning avseende stationstankning av HVO100 i Västervik, Gamleby och Ankarsrum.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09134200 Dieselbränsle
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen