See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skogliga tjänster
Beskrivning: Uppdraget består av att tillhandahålla resurser för avverkning och röjning i kommunens tätortsnära och naturvårdsinriktade skogsskötsel. Upphandlingen är indelad i två delområden: 1. Manuell resurs 2. Maskin resurs
Intern identifierare: U-010-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster, 77210000 Skogsavverkning, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Se UHD
Intern identifierare: 1870618-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 - Manuell resurs
Intern identifierare: 1879986-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 - Maskin resurs
Intern identifierare: 1879988-2