Syftet med denna upphandling är att teckna ramavtal med ett konsultföretag för att möta RISEs behov av byggprojektledning inom följande områden:
— Projektledning av olika typer av lokal- och byggnadsprojekt
— Projekteringsledning/specialistkompetens inom bygg
— Byggledning
— BAS-P
— KA
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71520000 Övervakning av bygg- och anläggningsarbeten, 71521000 Övervakning av bygg- och anläggningsarbeten på plats, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen